Aksaray Üniversitesi
Erasmus Koordinatörlüğü
20 Mart 2021 - Erasmus Dil Sınavı Sonuçları

 

Erasmus Yabancı Dil Sınavı 20 Mart 2021'de çevrimiçi olarak gerçekleştirilmiştir. Sınavda her doğru cevap 1,25 puan değerindedir. Yanlış cevaplar dil puanının hesaplanmasında etki etmemektedir. *Bu sınav sonucu daha sonraki dönemlerde Erasmus başvurularında kullanılmayacaktır. 

Erasmus Dil Sınavından 50 puan ve üzeri alan öğrenciler Erasmus Staj Hareketliliğine başvuru yapabilirler. Erasmus Staj Hareketliliğine başvuran öğrencilere yönelik Sözlü Mülakat sınavı yapılmayacaktır. Staj Hareketliliğine başvurmak için tıklayınız

Erasmus Dil Sınavından 60 puan ve üzeri alan öğrenciler Erasmus Öğrenim Hareketliliğine başvuru yapabilirler. Başvuru ilanı erasmus.aksaray.edu.tr adresindeki Duyurular bölümünde yayınlanacaktır. Erasmus Öğrenim Hareketliliğine başvuran adaylara yönelik Sözlü Mülakat sınavı ilgili başvuru tamamlandıktan sonra Aksaray Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından yapılacaktır. Sözlü Mülakat Sınavı B1 seviyesinde olacaktır. Sözlü mülakat sınavında B1 seviyesinin altında (60 puan ve altı) başarı gösteren öğrenciler 'Başarısız' sayılacaktır. Sözlü Mülakat sınavında B1 seviyesi ve üzerinde not alan öğrencilerin dil puanı %75 yazılı sınav puanı + %25 sözlü sınav puanı şeklinde hesaplanacaktır. 

Erasmus Dil Sınav Sonuçlarına ulaşmak için tıklayınız.