Aksaray Üniversitesi
Erasmus Koordinatörlüğü
2021 2022 Bahar Dönemi Erasmus Öğrenim Hareketliliği - Değerlendirme Sonuçları

 

2021 2022 Bahar Dönemi Erasmus Öğrenim Hareketliliğine başvuran ve gerekli AGNO & Yabancı Dil Puanı şartlarını sağlayan öğrenciler değerlendirmeye alınmıştır. Değerlendirme başvuru ilanında da belirtildiği üzere '%50 AGNO +%50 yabancı dil puanı' kuralına göre yapılmıştır. 

Erasmus Öğrenim Hareketlilği'ne başvuran öğrenciler, Erasmus puanları ve fakülte kontenjanlarına göre değerlendirmeye alınmıştır. Aksaray Üniversitesi Erasmus Yönergesi gereği aynı fakülte içerisinde daha fazla bölümün yararlanabilmesi için bölüm önceliği kuralı uygulanmıştır. Başvuru alınmayan veya başvuruların başarısız olduğu fakültelerin kontenjanları öğrenci sayılarına göre diğer fakültelere dağıtılmıştır. 

* Erasmus Sözlü sınavına girmeyen veya sınavda  B1 seviyesinin altında kalan öğrenciler Yabancı Dil Puanları hesaplanamadığı için Başarısız olarak sayılmıştır. 

* Hakkından feragat etmek isteyen öğrencilerin 08.11.2021 tarihine kadar erasmus@aksaray.edu.tr adresinden koordinatörlük ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Hakkından feragat eden öğrenci olması durumunda sırasıyla aynı fakülteden daha sonra diğer fakültelerden yedek olarak belirlenen adaylarla iletişime geçilecektir.

* Erasmus Öğrenim Hareketlilği kazanan öğrencilere yönelik bilgilendirme toplantısı 21.10.2021 tarihinde saat 15:00'da Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecektir. Toplantıya ait katılım link ve şifreleri öğrencilerin e-postalarına gönderilecektir. Toplantı ile ilgili e-posta almayan öğrencilerin erasmus@aksaray.edu.tr adresinden iletişime geçmesi gerekmektedir. Toplantıya katılım zorunludur. 

Değerlendirme sonuçları için ekteki dosyayı inceleyiniz. 

İtirazlar yazılı olarak Erasmus Koordinatörlüğüne veya taranmış dilekçe ile erasmus@aksaray.edu.tr e-posta adresine yapılmalıdır.

 

İtirazlar ve iletişim için:

Öğr. Gör. Uğur KOYUNCU

erasmus@aksaray.edu.tr

0 382 288 38 34