Aksaray Üniversitesi
Erasmus Koordinatörlüğü
2021 2022 Erasmus Staj Hareketliliği - Aday Öğrenciler

 

25 Ekim - 12 Kasım 2021 tarihleri arasında Erasmus Staj Hareketlilğine başvuru yapan öğrenciler içerisinden Dil Puanı (minimum 50) ve Ağırlık Genel Not Ortalaması (minimum 2.20) şartını sağlayan öğrenciler değerlendirmeye alınmıştır. 

Açıklanan öğrenciler Aday Öğrenci statüsündedir. Aday öğrencilere staj yeri bulmaları için 14 Ocak 2022 tarihine kadar süre tanınacaktır; söz konusu süre içerisinde kabul belgesi sunan öğrenciler arasında toplam Erasmus puanına göre seçim yapılacak ve asıl ve yedek kazananların listesi açıklanacaktır. Başvuruda belirtilen kontenjan Orta Anadolu Staj Konsorsiyumu kontenjanı ve Öğrenim hareketliliği feragatleri dolayısıyla artabilecektir.

14 Ocak 2022 tarihine kadar kabul belgesi sunmayan öğrenciler için sonraki Erasmus başvurularında herhangi bir puan kesintisi yapılmayacaktır. 

 

Aday öğrenciler için 22 Kasım 2021 tarihinde saat 15:00'da çevrimiçi Oryantasyon Eğitimi verilecektir. Çevrimiçi eğitim için linkler aday öğrenciler e-postasına gönderilecektir. 

 

Staj Hareketliliği aday öğrencilerine yönelik sözlü mülakat sınavı olmayacaktır

Programdan faydalanmak üzere seçilen  aday öğrencilerin staj yerini kendileri bulması gerekmektedir. Bu konuda Erasmus Ofisi, gerekli bilgilendirme ve yönlendirmeleri oryantasyon eğitiminde yapacaktır.

 

ÖNEMLİ NOT: Türkiye ile Avrupa Birliği arasında 2021-2027 yeni Erasmus+ programına katılım anlaşması ile Delegasyon Anlaşması’nın kısa süre önce imzalanmış olmasından bahisle, bu başvuru ilanı kapsamında seçilecek katılımcılar hibe tahsisleri bakımından gecikmeler yaşayabilirler. 

Erasmus Staj Hareketliliği ve Sonuçlar hakkında bilgi için:

Öğr. Gör. Uğur Koyuncu

ugurkoyuncu@aksaray.edu.tr  -  0 382 288 38 34

 

Staj hareketliliği sonuçlarına ulaşmak için lütfen ekteki belgeyi inceleyiniz.