Aksaray Üniversitesi
Erasmus Koordinatörlüğü
2021 2022 Güz Dönemi - Erasmus Öğrenim Hareketliliği Başvuruları

 

Başvurular sona ermiştir. 

 

2021/2022 Akademik Yılı Güz Dönemi’nde, Erasmus Öğrenci Değişim Programı kapsamında, Avrupa’da anlaşmalarımızın olduğu üniversitelerde öğrenim görmek isteyen öğrenciler 22 Mart 2020 - 09 Nisan 2021 tarihleri arasında başvuru ilanında bulunan online başvuru formunu doldurmalıdır. 


Başvuruda mutlaka Yabancı Dil Puanı belirtilmelidir:

- YDS, YÖKDİL gibi sınavlardan 60 ve üzeri puanı (TOEFL, İELTS gibi sınavlardan denk puanı) olan öğrenciler belge ibraz etmeleri durumunda, belgedeki puanı yabancı dil puanı olarak kabul edilecektir. (Sınava başvuran adaylardan İngiliz Dili ve Edebiyatı ve İngilizce Öğretmenliği bölümü öğrencilerinin değerlendirmeye alınabilmesi için yapılacak dil sınavından en az 80 puan almaları gerekmektedir.)

- 20 Mart 2021'deki veya önceki yıllarda Aksaray Üniversitesi Erasmus Yabancı Dil Sınavından 60 ve üzeri almış olan öğrenciler bu sınav sonuçları ile başvuru yapabilirler. 

- Öğrenim Hareketliliğine başvuru yapan öğrencilere yönelik B1 düzeyinde Yabancı Dil Sözlü Mülakat Sınavı yapılacaktır. 

Erasmus Öğrenim Hareketliliği Online Başvuru Formu, Dil Puanı, Hibe Miktarları, Değerlendirme, Başvuru Takvimi gibi önemli detaylar için lütfen ekteki ilanı inceleyiniz.