Aksaray Üniversitesi
Erasmus Koordinatörlüğü
Erasmus+ Gençlik Projeleri Bilgilendirme Toplantısı

Erasmus+ Fırsatları ve Gençlik Projeleri

Aksaray EuroDesk Temas Noktası olan Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa olarak 13 Mart 2019 tarihinde saat 15:00'da Eğitim Fakültesi Konferans salonunda ilgilenen öğrencilere yönelik olarak Erasmus+ Fırsatları ve Gençlik Değişimleri projeleri hakkında bilgilendirme yapılacaktır. 

Toplantıda gençlik gruplarının nasıl projeler oluşturabilecekleri ve bireysel olarak Avrupa'da gerçekleşen projelerde nasıl katılımcı olabilecekleri tanıtılacaktır. 

Gençlik Değişimleri, farklı ülkelerden genç gruplarına bir araya gelme ve birbirlerinin kültürleri hakkında öğrenme fırsatı sunar. Gruplar, karşılıklı ilgi duyulan bir konu etrafında Gençlik Değişimini birlikte planlarlar. Gençler bu Eylem ile yurt dışındaki projelere katılabildikleri gibi yurt içinde de uluslararası projeler yapabiliyorlar. Bir Gençlik Değişimine katılmak için yabancı dilinizin çok iyi seviyede olması da gerekmez. 

Ulusal Ajans, Eurodesk ve Avrupa Fırsatları hakkında yapılacak olan bilgilendirme ile gençlerin projelerde yer alarak, kendilerini bekleyen fırsatları yakalamaları hedeflenmektedir.