Aksaray Üniversitesi
Erasmus Koordinatörlüğü
2022 2023 Bahar Dönemi Erasmus Staj Hareketliliği Başvuruları - Aday Öğrenciler

 

01 - 15 Mart 2023 tarihleri arasında Erasmus Staj Hareketlilğine başvuru yapan öğrenciler içerisinden Dil Puanı (minimum 50) ve Ağırlık Genel Not Ortalaması (minimum 2.20) şartını sağlayan öğrenciler değerlendirmeye alınmıştır. 

Açıklanan öğrenciler Aday Öğrenci statüsündedir. Aday öğrencilere staj yeri bulmaları için 08 Mayıs 2023 tarihine kadar süre tanınacaktır; söz konusu süre içerisinde kabul belgesi yükleyen öğrenciler arasında toplam Erasmus puanına göre seçim yapılacak ve asıl ve yedek kazananların listesi açıklanacaktır. Başvuruda belirtilen kontenjan UNIKOP ve Orta Anadolu Staj Konsorsiyumu kontenjanı ve Öğrenim hareketliliği feragatleri dolayısıyla artabilecektir.

Kabul Belgeleri başvuru yapılan sistem üzerinden sunulmalıdır.

08 Mayıs 2023 tarihine kadar kabul belgesi sunmayan öğrenciler feragat etmiş sayılacak ve sonraki Erasmus başvurularında herhangi bir puan kesintisi yapılmayacaktır. 

Aday Öğrenci değerlendirmelerine itirazlar 27 Mart 2023 tarihine kadar dilekçe ile Dış İlişkiler koordinatörlüğüne yapılmalıdır. 

Aday öğrenciler için 21 Mart 2023 tarihinde saat 15:00'da Oryantasyon Eğitimi verilecektir. Toplantı saat 15:00'de çevrimiçi olarak gerçekleşecektir. Çevrimiçi toplantı bilgileri öğrencilerin e-postalarına gönderilecektir. 

 

Staj Hareketliliği aday öğrencilerine yönelik sözlü mülakat sınavı olmayacaktır

Programdan faydalanmak üzere seçilen  aday öğrencilerin staj yerini kendileri bulması gerekmektedir. Bu konuda Erasmus Ofisi, gerekli bilgilendirme ve yönlendirmeleri oryantasyon eğitiminde yapacaktır.

Erasmus Staj Hareketliliği ve Sonuçlar hakkında bilgi için:

Öğr. Gör. Uğur Koyuncu

ugurkoyuncu@aksaray.edu.tr  -  0 382 288 38 34

 

Erasmus Staj hareketliliği sonuçlarına ulaşmak için lütfen ekteki belgeyi inceleyiniz.