Aksaray Üniversitesi
Erasmus Koordinatörlüğü
Eğitim Alma Hareketliliği

Türkiye’de EÜB sahibi bir yükseköğretim kurumunda istihdam edilmiş herhangi bir personelin eğitim alma amaçlı hareketliliğine imkan sağlayan alt faaliyet alanıdır.

Personel Eğitim Alma Hareketliliği faaliyet alanı iki hareketlilik türünü içerir

1. Yükseköğretim kurumundan bir kurum/işletmeye giden personelin hareketliliği; 

Bu hareketlilik türünün amacı faydalanan kişilerin bilgi ve tecrübe aktarımı ile öğrenmelerine ve pratik beceriler edinmelerine imkan vermektir. Temel faaliyetler seminerler, atölye çalışmaları, kurslar ve konferanslar, pratik eğitim süreçleri, kısa görevlendirmeler vs. olabilir.

2. Yükseköğretim kurumundan başka bir yükseköğretim kurumuna giden personelin hareketliliği;

Bu hareketlilik türünün amacı faydalanan kişilerin farklı bir kurumun deneyim/iyi uygulamalarını öğrenmelerine ve mevcut işleri için gerekli becerileri geliştirmelerine imkan vermektir. Temel faaliyetler iş başı eğitim programı, çalışma ziyaretleri, kısa görevlendirmeler vs. olabilir.


3. Personel Eğitim Alma Hareketliliği Değerlendirme Kriterleri;

Erasmus Personel Eğitim Hareketliliği kapsamında başvuran adaylar için değerlendirme kriterleri belirlenmiştir. Değerlendirme Kriterleri Aksaray Üniversitesi 20/02/2019 tarih ve 2019/04-07 sayılı Karar No ile kabul edilmiştir.

- Personel Eğitim Alma Hareketliliği (Akademik Personel) Değerlendirme Kriterleri için tıklayınız.
- Personel Eğitim Alma Hareketliliği (İdari Personel) Değerlendirme Kriterleri için tıklayınız.

 

Eğitim alma Hareketliliği Başvuru Tarihleri:

Başvurular her yıl Ekim-Kasım* aylarında yapılmaktadır. Her bir akademik yıl için bir kez çağrıya çıkılmaktadır. Başvuru ilanı ile ilgili bilgi üniversitemiz websitesi anasayfasında duyurulmaktadır. Aynı zamanda resmi e-posta adreslerine başvuru tarihleri ve süreci ile ilgili bilgilendirme e-postaları gönderilmektedir. 

* Covid 19 sebebiyle başvurular ertelenebilmektedir. Başvurular ile ilgili tarihler başvuru öncesinde akademik ve idari personellerin kayıtlı e-posta hesaplarına gönderilmektedir. 

 

Eğitim Alma Hareketliliği Hibe Miktarları

Gidilen Ülkelere Göre Günlük Hibe Miktarları Personel hareketliliğinden faydalanacak personele verilecek olan gündelik miktarı gidilen ülke ile birlikte gidilen süreye göre aşağıdaki tabloda belirtilen tutarlar dikkate alınarak hesaplanır. Tabloda gösterilen miktarlar Avro cinsindendir

 

Ülke Grupları

Hareketlilikte Misafir Olunan Ülkeler

Günlük hibe miktarları (Avro)

1. Grup Program Ülkeleri

Birleşik Krallık, Danimarka, Finlandiya, İrlanda, İsveç, İzlanda, Lihtenştayn, Lüksemburg, Norveç

153€

2. Grup Program Ülkeleri

Almanya, Avusturya, Belçika, Fransa, Güney Kıbrıs, Hollanda, İspanya, İtalya, Malta, Portekiz, Yunanistan

136€

3. Grup Program Ülkeleri

Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Hırvatistan, Letonya, Litvanya, Macaristan, Makedonya, Polonya, Romanya, Slovakya, Slovenya

119€

 

 

 

 


Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz:

Öğr Gör. uğur Koyuncu

Tel: 0 382 288 38 34

Eposta: ugurkoyuncu@aksaray.edu.tr