Aksaray Üniversitesi
Erasmus Koordinatörlüğü
Personel Ders Verme

Erasmus Programı Personel Ders Verme hareketliliğinden yararlanmaya hak kazanan personelimiz hareketlilikten en az 15 gün önce aşağıdaki belgeleri Dış ilişkiler Koordinatörlüğü Erasmus Ofisine teslim etmelidir. 

Kabul Mektubu

Rektörlükten alınan görevlendirme

- Ders Verme Hareketlilik Protokolü 

Hibe Sözleşmesi

Personel Bilgi Formu

 

Ders Verme Hareketliliğinin ardından Erasmus ofisine teslim edilmesi gereken evraklar ve tamamlanması zorunlu anket:

Katılım Sertifikası 

Pasaport giriş çıkış sayfalarının fotokopisi  ve Uçuş Kartları (Boarding Pass)

Staff Agreement Formu (Islak İmzalı)

AB Katılımcı Raporu (Belgelerin ofise teslim edilmesinin ardından e-posta adresine hareketlilik aracına (Mobility Tool) tanımlanacaktır. E-posta adresine gelen nihai raporun online olarak doldurulması ve Submit edilmesi gerekmektedir.)

 

 

 

Erasmus İkili Anlaşmalar Hakkında: Erasmus İkili anlaşmalar sadece 'ECHE' (Erasmus Üniversite Beyannamesi) sahibi yükseköğretim kurumları ile yapılabilir. 2021-2027 döneminde ECHE sahibi olan ve anlaşma imzalanabilecek tüm üniversiteler için tıklayınız

Yeni dönemde (2021-2027) Erasmus İkili anlaşmaları Erasmus Without Paper (Kağıtsız Erasmus) uygulaması kapsamında 'ErasmusDashboard' diye adlandırılan dijital bir platform üzerinden gerçekleştirilecektir. 

Anlaşma yapmak istenilen üniversite ile irtibata geçildikten sonra ilgili yükseköğretim kurumunun PIC (Participant Identification Number) numarası ile ErasmusDashboard üzerinden ortak bölümler ve anlaşma şartları belirlenerek karşılıklı imzalar dijital ortamda atılır ve anlaşma sağlanmış olur. Bu bağlamda, Avrupa ülkelerinde bulunan üniversitelerle Erasmus İkili Anlaşma imzalayacak peronellerimizin karşı üniversiteden anlaşma ile ilgili alacakları onay sonrasında Erasmus Ofisi ile irtibata geçmeleri gerekmektedir. Anlaşmalar, ErasmusDashboard sistemi üzerinden dijital olarak Erasmus Ofisi tarafından imzalanacaktır. 

Taslak olarak hazırlanan Erasmus İkili Anlaşma teklif e-postası için tıklayınız.

Aksaray Üniversitesi tanıtım Kataloğu için tıklayınız.

AKSARAY UNIVERSİTESİ

OID: E10064493

PIC: 948983205