Aksaray Üniversitesi
Erasmus Koordinatörlüğü
İş Akış Şemaları

Öğrenciler için; Erasmus Öğrenim ve Staj Programlarından faydalanmak isteyen adaylar için (Güz+ Bahar+ Staj Programı) olmak üzere her yıl 2 kez başvuru alınmaktadır. 

Her yıl Güz döneminde Eylül ayı içersinde ;
Erasmus websayfası'nda Öğrenci Öğrenim (Güz Dönemi için) ve Staj Hareketliliği başvurularına ilişkin duyurular ilan edilir. Duyurular 15 iş günü ilanda kalır ve başvurular kabul edilir.
* İlan edilen bu duyuruya başvurup programdan faydalanmaya hak kazanan öğrenci Bahar döneminde Erasmus öğrencisi olarak Avrupa'da bir üniversitede eğitim alır.
* İlan edilen bu duyuruya başvurup programdan faydalanmaya hak kazanan öğrenci başvuruyu izleyen bir sonraki yılın yaz ayında Avrupa'da alanına uygun işletmelerde staj faaliyetini gerçekleştirir. (Yüksek Lisans ve Doktora programına kayıtlı öğrenciler yaz dönemini beklemeden kendilerine ve akademik programlarına uygun bir zamanda da bu faaliyeti gerçekleştirebilirler.)

Her yıl Bahar döneminde Şubat ayı içersinde
Erasmus websayfası'nda Öğrenci Öğrenim (Bahar Dönemi için) ve Staj Hareketliliği başvurularına ilişkin duyurular ilan edilir. Duyuru 15 iş günü ilanda kalır ve başvurular kabul edilir.
* İlan edilen bu duyuruya başvurup programdan faydalanmaya hak kazanan öğrenci Güz döneminde Erasmus öğrencisi olarak Avrupa'da bir üniversitede eğitim alır.
* İlan edilen bu duyuruya başvurup programdan faydalanmaya hak kazanan öğrenci başvurduğu ayı takip eden yaz ayında Avrupa'da alanına uygun işletmelerde staj faaliyetini gerçekleştirir. (Yüksek Lisans ve Doktora programına kayıtlı öğrenciler yaz dönemini beklemeden kendilerine ve akademik programlarına uygun bir zamanda da bu faaliyeti gerçekleştirebilirler.)

* Covid 19 sebebiyle başvurular ilanda belirtilecek tarihler arasında çevrimiçi olarak alınabilmektedir. 

Akademik / İdari Personeller için;

Her yıl Ekim ayı içerisinde;
Erasmus Personel Ders Verme ve Eğitim Alma Hareketliliği faaliyetine başvurmak isteyen akademik ve idari personele yönelik başvuru ilanı Ekim ayı içerisinde Erasmus Koordinatörlüğü web sayfasında ilan edilir. Duyurular 15 iş günü ilanda kalır ve başvurular kabul edilir. 
Programdan faydalanmaya hak kazanan personelin bir sonraki yılın Mayıs ayına kadar faaliyetini gerçekleştirmesi gerekmektedir

* Covid 19 sebebiyle başvurular ertelenebilmektedir. Başvurular ile ilgili tarihler başvuru öncesinde akademik ve idari personellerin kayıtlı e-posta hesaplarına gönderilmektedir.