Aksaray Üniversitesi
Erasmus Koordinatörlüğü
2023 2024 Bahar Dönemi Erasmus Öğrenim Hareketliliği Başvuru Değerlendirme Sonuçları

 

2023 2024 Bahar Dönemi Erasmus Öğrenim Hareketliliği ilanına başvuran ve gerekli AGNO & Yabancı Dil Puanı şartlarını sağlayan öğrenciler değerlendirmeye alınmıştır. Değerlendirme başvuru ilanında da belirtildiği üzere '%50 AGNO +%50 Erasmus dil puanı' kuralına göre yapılmıştır. Erasmus dil puanı; yazılı sınavın %75'i ve sözlü sınavın %25'i alınarak hesaplanmıştır. 

Erasmus Öğrenim Hareketlilği'ne başvuran öğrenciler, Erasmus puanları ve fakülte kontenjanlarına göre değerlendirmeye alınmıştır. Aksaray Üniversitesi Erasmus Yönergesi gereği aynı fakülte içerisinde daha fazla bölümün programdan yararlanabilmesi için bölüm önceliği kuralı uygulanmıştır. Başvuru alınmayan veya başvuruların başarısız olduğu fakültelerin kontenjanları öğrenci sayılarına göre diğer fakültelere dağıtılmıştır. 

* Hakkından feragat etmek isteyen öğrencilerin 17 Kasım 2023 tarihine kadar erasmus@aksaray.edu.tr adresinden koordinatörlük ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Hakkından feragat eden öğrenci olması durumunda sırasıyla aynı fakülteden daha sonra diğer fakültelerden yedek olarak belirlenen adaylarla iletişime geçilecektir.

Erasmus Öğrenim Hareketlilği kazanan öğrencilere yönelik bilgilendirme toplantısı 20 Kasım 2023 tarihinde saat 16:30'da Dış İlişkiler Koordinatörlüğünde  gerçekleştirilecektir.  Toplantıya katılım zorunludur. 

Değerlendirme sonuçları için ekteki belgeyi inceleyiniz.

İtirazlar yazılı olarak 17 Kasım 2023 tarihine kadar Erasmus Koordinatörlüğüne dilekçe ile yapılmalıdır.

erasmus@aksaray.edu.tr

0 382 288 38 34

 

Duyuru eki: