Aksaray Üniversitesi
Erasmus Koordinatörlüğü
2024 2025 Güz Dönemi Erasmus Öğrenim Hareketliliği Başvuru Değerlendirme Sonuçları

 

2024 2025 Güz Dönemi Erasmus Öğrenim Hareketliliği ilanına başvuran ve gerekli AGNO & Yabancı Dil Puanı şartlarını sağlayan öğrenciler değerlendirmeye alınmıştır. Değerlendirme başvuru ilanında da belirtildiği üzere '%50 AGNO +%50 Erasmus dil puanı' kuralına göre yapılmıştır. Erasmus dil puanı; yazılı sınavın %75'i ve sözlü sınavın %25'i alınarak hesaplanmıştır. 

Erasmus Öğrenim Hareketlilğine başvuran öğrenciler, Erasmus puanları ve fakülte kontenjanlarına göre değerlendirmeye alınmıştır. Aksaray Üniversitesi Erasmus Yönergesi gereği aynı fakülte içerisinde daha fazla bölümden öğrencinin değişim programından yararlanabilmesi için bölüm önceliği kuralı uygulanmıştır. Başvuru alınmayan veya başvuruların başarısız olduğu fakültelerin kontenjanları öğrenci sayılarına göre diğer fakültelere dağıtılmıştır. Başvurular sonucunda oluşan Fakülte Kontenjan tablosu ektedir. 

* Hakkından feragat etmek isteyen öğrencilerin 12 Nisan 2024 tarihine kadar erasmus@aksaray.edu.tr adresinden koordinatörlük ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Hakkından feragat eden öğrenci olması durumunda sırasıyla aynı fakülteden daha sonra diğer fakültelerden yedek olarak belirlenen adaylarla iletişime geçilecektir.

Erasmus Öğrenim Hareketlilği kazanan öğrencilere yönelik bilgilendirme toplantısı 17 Nisan 2024 tarihinde saat 16:00'da Dış İlişkiler Koordinatörlüğü binasında (Spor Bilimleri Fakültesi 2. kat)  gerçekleştirilecektir.  Toplantıya katılım zorunludur. 

Değerlendirme sonuçları için ekteki belgeyi inceleyiniz.

Sonuçlara itirazlar yazılı olarak 12 Nisan 2024 tarihine kadar Erasmus Koordinatörlüğüne dilekçe ile yapılmalıdır.

erasmus@aksaray.edu.tr

0 382 288 38 35 - 36

 

Sonuçlar: