Aksaray Üniversitesi
Erasmus Koordinatörlüğü
Yükseköğretimde Kapasite Geliştirme Programı Bilgilendirme Toplantısı

 

Avrupa Birliği üyesi Ülkeleri, Erasmus+ programına dahil ülkeler ve Erasmus+ Programına dahil olmayan üçüncü grup ülkeler arasında işbirliğini geliştirmeyi, yükseköğretim kurumlarının modernizasyonunu, eğitimin kalitesini geliştirmeyi amaçlayan Yükseköğretimde Kapasite Geliştirme Programını tanıtmak için 18 Nisan 2024 tarihinde Dış İlişkiler Koordinatörlüğümüz tarafından  Veterinerlik Fakültesi personeline yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir. 


Dış İlişkiler Koordinatörü  Prof. Dr. Melayib Bilgin "Yükseköğretimde Kapasite Geliştirme programının, hem Aksaray üniversitesine hem de projeye ortak olan diğer yükseköğretim kurumlarına ; inovasyon, dijital dönüşüm, sürdürülebilirlik ve istihdam alanlarında çok büyük katkıları olabileceğini" ifade etmiştir. 


Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tahir Karaşahin ise " Bu projede yer almanın Veterinerlik Fakültesi'ne çok büyük katkıları olacağını ve projeye destek olmak için en kısa zamanda çalışma grupları oluşturarak işe başlayacaklarını " belirtmiştir.